صفحه اصلی / نیروهای مسلح / ارتش جمهوری اسلامی ایران / همزمان با روز نیروی هوایی ارتش صورت گرفت؛ بازآماد ۳ فروند هواپیما در پایگاه هوایی شهید بابایی

همزمان با روز نیروی هوایی ارتش صورت گرفت؛ بازآماد ۳ فروند هواپیما در پایگاه هوایی شهید بابایی

به گزارش روشنایی به نقل از  دفاع پرس، امیر سرتیپ دوم خلبان «محمد جعفر تک» فرمانده پایگاه شهید بابایی در مراسم رونمایی از هواپیما‌های بازآماد شده، اظهار داشت: با اورهال سه فروند هواپیمای اف ۱۴، اف ۷ و پی سی ۷، ظرفیت عملیاتی پایگاه هوایی افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه دشمن گمان می‌کرد با تحریم‌هایی که به زعم خودش فلج‌کننده است، می‌تواند بخشی از توان دفاعی ما را زمین گیر کنند افزود: غیرت و تلاش شبانه روزی کارکنان نیروی هوایی در این پایگاه و سایر پایگاه‌های هوایی نشان داد این تحریم‌ها بی نتیجه است.

فرمانده پایگاه شهید بابایی اضافه کرد: تلاش برای اورهال پرنده‌های زمین‌گیر شده براساس منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و ضرورت حفظ بیت المال در دستور کار قرار دارد.

امیر تک اظهار داشت: هواپیمای پی سی ۷، که سال ۹۵ زمین‌گیر شده بود در مدت یک سال و صرف پنج هزار نفر ساعت به مرحله عملیاتی شدن بازگشت و همچنین جنگنده اف ۷ نیز سال ۹۲ زمین‌گیر شد و پس از مراحل اورهال و پس از چهار مرحله پرواز آزمایشی مجددا عملیاتی شد.

فرمانده پایگاه شهید بابایی با اشاره به بازآماد جنگنده اف ۱۴ گفت: مراحل بازآماد این پرنده از بهمن سال گذشته آغاز شد و پس از طی مراحل مختلف در دی‌ماه امسال پرواز آزمایشی آن انجام شد و به چرخه عملیاتی نیروی هوایی ارتش بازگشت.

عنوان روشنایی

مطالعه مطالب روشنایی توسط شما باعث افتخار ماست. لطفاً با نظرهای ارزشمند خود ، ما رو در بارور کردن وب سایت روشنایی یاری کنید. با تشکرسید محمود رسولی

به سفارش مدیر روشنایی

نمایش اقتدار موشکی در راهپیمایی تماشایی ملت ایران

  به گزارش روشنایی، موشک بالستیک برد بلند «قدرF و H» در راهپیمایی روز بیست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code