آخرین خبرها
صفحه اصلی / شیعه پژوهی / امام حسین(ع) / همزمان با اعیاد شعبانیه؛ آذین‌بندی حرم حضرت عباس(ع) +عکس

همزمان با اعیاد شعبانیه؛ آذین‌بندی حرم حضرت عباس(ع) +عکس

حرم مطهر حضرت عباس(ع) همانند سال‌های گذشته، همزمان با حلول ماه شعبان و به مناسبت اعیاد شعبانیه آذین‌بندی شد.

Roshanai.ir 2. 14

به گزارش روشنایی به نقل از وب‌سایت «شبکه جهانی الکفیل»، آستان مقدس عباس حضرت عباس(ع) همچون سال‌های گذشته همزمان با حلول ماه شعبان المعظم و اعیاد میمون و مبارک این ماه پر فضیلت آذین‌بندی شد. در همین راستا بخش‌های مسئول اقدام به گل‌آرایی و نصب پلاکاردهایی با مضامین تبریک و شادباش در صحن و رواق‌های حرم مطهر کردند.

همچنین، ورودی‌ها و خروجی‌های حرم مطهر با چراغ‌های رنگی و پارچه نوشته‌هایی با مضامین تبریک میلاد امام حسین، امام سجاد و حضرت عباس(علیهم السلام) آذین‌بندی گردیدند.

حرمین مطهر حسینی و عباسی نیز در آغازین ساعات روز اول ماه شعبان شاهد حضور زائران و مؤمنانی بود که خود را برای ادای مراسم دعا و زیارت در این روز پرفضیلت به حرمین مطهر رسانده بودند.

 از سوی دیگر، آستان مقدس حضرت عباس(ع) از آمادگی کامل خود برای برپایی دوازدهمین جشنواره بین المللی «ربیع الشهاده»(بهار شهادت) خبر داد. این جشنواره از امروز سه‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه، با شعار «امام حسین(ع)؛ چراغ آزادی و شهادت» آغاز  می‌شود.

گفتنی است، جشنواره بین المللی «بهار شهادت» هر ساله و به مناسبت خجسته زاد روز حضرت امام حسین، امام زین العابدین و حضرت عباس(علیهما السلام) در کربلای معلی برگزار می‌شود.

این جشنواره یکی از چند جشنواره، همایش دینی و فرهنگی است که حرمین مطهر حسینی و عباسی آن را با هدف ارتقای سطح فرهنگ دینی و فکری جامعه و در قالب بیان آثار و نتایج نهضت حسینی که با گذشت ۱۴ قرن همچنان راهنمای بشریت در مسیر مبارزه با ظلم و ستم است، برگزار می‌کنند.

Roshanai.ir 2. 11

Roshanai.ir 2. 12

Roshanai.ir 2. 13

Roshanai.ir 2. 14

Roshanai.ir 2. 15

Roshanai.ir 2. 16

Roshanai.ir 2. 17

به سفارش مدیر روشنایی

فرار رو به جلوی آمریکا در خلیج فارس

روشنایی: اواسط اسفند سال گذشته خبرگزاری رویترز گزارش داد که چند شناور سپاه پاسداران انقلاب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code