صفحه اصلی / شیعه پژوهی / امام حسین(ع) / همزمان با اعیاد شعبانیه؛ آذین‌بندی حرم حضرت عباس(ع) +عکس

همزمان با اعیاد شعبانیه؛ آذین‌بندی حرم حضرت عباس(ع) +عکس

حرم مطهر حضرت عباس(ع) همانند سال‌های گذشته، همزمان با حلول ماه شعبان و به مناسبت اعیاد شعبانیه آذین‌بندی شد.

Roshanai.ir 2. 14

به گزارش روشنایی به نقل از وب‌سایت «شبکه جهانی الکفیل»، آستان مقدس عباس حضرت عباس(ع) همچون سال‌های گذشته همزمان با حلول ماه شعبان المعظم و اعیاد میمون و مبارک این ماه پر فضیلت آذین‌بندی شد. در همین راستا بخش‌های مسئول اقدام به گل‌آرایی و نصب پلاکاردهایی با مضامین تبریک و شادباش در صحن و رواق‌های حرم مطهر کردند.

همچنین، ورودی‌ها و خروجی‌های حرم مطهر با چراغ‌های رنگی و پارچه نوشته‌هایی با مضامین تبریک میلاد امام حسین، امام سجاد و حضرت عباس(علیهم السلام) آذین‌بندی گردیدند.

حرمین مطهر حسینی و عباسی نیز در آغازین ساعات روز اول ماه شعبان شاهد حضور زائران و مؤمنانی بود که خود را برای ادای مراسم دعا و زیارت در این روز پرفضیلت به حرمین مطهر رسانده بودند.

 از سوی دیگر، آستان مقدس حضرت عباس(ع) از آمادگی کامل خود برای برپایی دوازدهمین جشنواره بین المللی «ربیع الشهادة»(بهار شهادت) خبر داد. این جشنواره از امروز سه‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه، با شعار «امام حسين(ع)؛ چراغ آزادی و شهادت» آغاز  می‌شود.

گفتنی است، جشنواره بین المللی «بهار شهادت» هر ساله و به مناسبت خجسته زاد روز حضرت امام حسین، امام زین العابدین و حضرت عباس(علیهما السلام) در کربلای معلی برگزار می‌شود.

این جشنواره یکی از چند جشنواره، همایش دینی و فرهنگی است که حرمین مطهر حسینی و عباسی آن را با هدف ارتقای سطح فرهنگ دینی و فکری جامعه و در قالب بیان آثار و نتایج نهضت حسینی که با گذشت ۱۴ قرن همچنان راهنمای بشریت در مسیر مبارزه با ظلم و ستم است، برگزار می‌کنند.

Roshanai.ir 2. 11

Roshanai.ir 2. 12

Roshanai.ir 2. 13

Roshanai.ir 2. 14

Roshanai.ir 2. 15

Roshanai.ir 2. 16

Roshanai.ir 2. 17

عنوان روشنایی

مطالعه مطالب روشنایی توسط شما باعث افتخار ماست. لطفاً با نظرهای ارزشمند خود ، ما رو در بارور کردن وب سایت روشنایی یاری کنید. با تشکرسید محمود رسولی

به سفارش مدیر روشنایی

امیر اسماعیلی: راهپیمایی 22 بهمن بزرگترین قدرت‌نمایی مردم‌سالاری جمهوری اسلامی در منطقه است

به گزارش روشنایی، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) در جمع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code