صفحه اصلی / فرق و ادیان / بابیت و بهائیت / هتاکی شادی صدر به شعائر عاشورا !

هتاکی شادی صدر به شعائر عاشورا !

Roshanai.ir 211 10
روشنایی:  انتشار تصویر توهین آمیز شادی صدر که در آن وی با در دست داشتن لیوانی حاوی مشروب بر مبلی که در آن کتیبه ها و نوشته های عاشورایی نقش بسته تکیه زده، موجی از واکنش ها را از سوی کاربران خشمگین ایرانی در بر داشته و به داغ ترین موضوع روز بدل شده است.
تصویر توهین آمیز منتشر شده در کنار رفتار، اظهارات و اقدامات اخیر محافل نزدیک به ضد انقلاب و مدعی حقوق بشری نظیر حمایت صریح فائزه هاشمی از بهائیان و یا دفاع مطلق روزنامه اصلاح طلب مردم امروز از نشریه هتاک شارلی ابدو حکایت از جریانی هماهنگ داخلی و خارجی در راستای قبح شکنی بیش از پیش نسبت به مقدسات دینی و هنجار های جامعه دارد.
رخدادهای صورت گرفته در حالی است که برخی عوامل و جریان های اصلاح طلب و نزدیک به قدرت تلاش می نمایند با سرپوش گذاردن بر برخی باور ها واندیشه های شان زمینه نزدیکی هر چه بیشتر به قدرت جهت استحاله نظام از درون  از طریق نفوذ بیش از پیش را کلید بزندد، امری که با هشدار های مکرر رهبری معظم انقلاب توام بوده و متاسفانه مصادیق آن را در ماه های اخیر به ویژه در خلال انتخابات مجلس شورای اسلامی می توان مشاهده نمود. اقدام خانم پروانه سلحشوری منتخب مردم تهران مبنی بر اختیاری شدن مقوله حجاب در آینده در گفتگو با یک خبرنگار خارجی در همین رابطه ارزیابی می شود.

Roshanai.ir 211 11

شادی صدر کیست؟حامی فیمینیستِ تجزیه طلبان و همجنس بازان
کارنامه فعالین سیاسی، حقوق بشری و روزنامه نگاران فعال در رسانه های ضد انقلاب نشان از حضور سیاسی و پررنگ آنان در محافل داخلی پیش از رجعت به خارج دارد. شخصیت هایی چون مهرانگیز کار، مسیح علی نژاد، اکبر گنجی، محسن کدیور، مهاجرانی، محسن سازگارا، احمد سلامتیان، رجب علی مزروعی، مسعود بهنود و… پیش از خروج از کشور از فعالین سیاسی و گاها مسئولین نظام اسلامی قلمداد می شده اند. شخصیت هایی که چه در زمان فعالیت سیاسی در ایران و چه پس از جلای وطن بی شباهت به شادی صدر این فعال باصطلاح حقوق بشری و هتاک نمی باشند.
شادی صدر متولد ۱۳۵۳ وکیل و روزنامه‌نگار فمینیست ایرانی و فعال حقوق زنان به شمار می آید. او در حدود پانزده سالگی با ماهنامه سروش نوجوان وارد حوزه ی روزنامه‌نگاری شد، سپس با ماهنامه همشهری همکاری کرد. در دانشگاه رشته حقوق را انتخاب کرد و دبیر سرویس حقوقی روزنامه زن شد.
آغاز فعالیت رسمی و سیاسی این فعال فیمینیست به شروع همکاری اش با روزنامه ی زن به مدیر مسئولی فائزه هاشمی باز می گردد. سال هایی که به واسطه ی اطمینان و شناخت از او، صدر به همکاری با ابراهیم نبوی و مسعود بهنود (هر دو فرد یاد شده نیز هم اکنون در رسانه های ضد انقلاب به ایفای نقش می پردازند) می پردازد.
سال های حضور شادی صدر در روزنامه زن با هتاکی های مکرر او و همکارانش به قوانین شرعی و اسلامی در رابطه با مسائل خانواده، طلاق، نفقه، ازدواج و مهریه می گذرد تا آن که سرانجام و پس از تمسخر احکام فقهی و ایرادهای متعدد به حجاب اسلامی، روزنامه توقیف می گردد.
صدر خلال حضور در روزنامه زن علاوه بر شخصیت های حاضر در این روزنامه با محافل قدرت و اصلاح طلبان بیش از پیش آشنا شده و بر شدت فعالیت هایش می افزاید. عطاء الله مهاجرانی و عیسی سحر خیز از جمله اشخاص یاد شده محسوب می شوند.
اظهارات هتاکانه و هنجار شکنانه شادی صدر در برابر نظام جمهوری اسلامی و قوانین اسلامی موجب دریافت ده ها جایزه از سوی وزارت ارشاد دولت اصلاحات و سازمان ها و نهادهای وابسته به ایالات متحده و رژیم صهیونیستی به او می گردد. دریافت جایزه اول ششمین جشنوارهٔ مطبوعات کشور در بخش ستون‌های ویژه در سال 1378، دریافت جایزه اولِ دهمین جشنواره مطبوعات در بخش مقالات اجتماعی در سال 1382، جایزه حقوق بشر سال ۲۰۰۹ بنیاد لخ والسا، به خاطر فعالیت‌های پیگیر در راستای پیشبرد آزادی بیان، موازین حقوق بشر و دموکراسی در ایران و هم چنین جایزه لاله حقوق بشر لاهه هلند (۲۰۰۹) به خاطر فعالیت‌های حقوقی، انتشار مقالات انتقادی و همچنین کمپین مبارزه با سنگسار و فعالیت در انجمن راهی و جایزه زنان شجاع وزارت امور خارجه آمریکا (۲۰۱۰) به خاطر شجاعت و رهبری در دفاع از حقوق بشر و حقوق زنان تنها بخشی از تقدیرهای صورت گرفته از این عنصر ضد انقلاب می باشد.
تحولات پس از انتخابات 1388 و آغاز فتنه ای جدید بر علیه نظام اسلامی موجب موضع گیری آشکارتر صدر (هم چون سایر هم مسلکانش) بر علیه جمهوری اسلامی می گردد. وی که هم اکنون و با انتشار تصویر یاد شده مقدسات اسلامی را به سخره گرفته است در روز 26 تیر ماه و جهت اقامه نماز به امامت هاشمی رفسنجانی (آخرین حضور هاشمی به عنوان امام جمعه تهران) عازم دانشگاه تهران شده که در میانه راه و به دلیل آگاهی مامورین امنیتی، موفق به حضور در این فضا نمی گردد.
این عنصر ضد انقلاب پس از اتمام فتنه 88 به خارج از کشور رفته و بر دامنه فعالیت های خویش می افزاید. وی از زمان ترک کشور با اتخاذ موضع هر چه سریعتر ماهیت خود و هم فکرانش را آشکار نمود. صدر در طول سال های پس از فتنه مدام با حضور در رسانه های ضد انقلاب به تبیین آرا و افکارش به ویژه در رابطه با زنان می پردازد.
این چهره ی فیمینیست اظهارات سخیف خود را محدود به فعالیت زنان ننموده و با طرح مباحث مختلف و هنجار شکنانه در راستای بر هم زدن فضای عمومی تلاش نموده است. صدر که به شکل غیابی توسط دادگاه محاکمه گردیده، علاوه بر حمایت از همجنس بازان ( وی در تهیه کتاب «جنسیت ایکس» که پیرامون تجربه زیست همجنسگرایان و ترنسجندرها در ایران تهیه شده است، همکاری تأثیرگذاری داشته است) و به رسمیت شناختن حقوق آنان، علیه تمامیت ارضی کشورمان نیز کوشیده است. وی در شهریور ۱۳۹۱ در مقاله‌ای اقوام ایرانی را «ملت» نامید و بر حق ملل در تعیین سرنوشت خویش تأکید کرد. او به دفاع از حقوق اقلیت‌های قومی، مذهبی و جنسی پرداخته است.
نکته حائز اهمیت در اقدام هتاکانه اخیر صدر آن که، طراحی نقوش هتاکانه بر مبل هایی که صدر بر آن تکیه زده، کاری از پرستو فروهر (دختر داریوش فروهر فعال ملی-مذهبی) می باشد. وی نیز در خلال سال های اخیر به یکی از فعالیناجتماعی ضد نظام جمهوری اسلامی ایران بدل شده است.
بی گمان اقدام منزجر کننده شادی صدر حتی اگر حساب شده و از پیش برنامه ریزی شده نباشد، می تواند در یک مسیر ویژه ارزیابی شود و آن هم آن که این فعالین با اگاهی نسبت به جایگاه شبکه های اجتماعی در تعیین مناسبات داخلی و بین المللی، از آن ها بسان ابزاری برای ارتباط گیری مستقیم با شهروندان ایرانی و قبح شکنی از مقدسات و مفاهیم دینی بهره می برند، روندی که بر آنند بدین نحو عملا جامعه را از درون فاقد هنجار و باورهای دینی نمایند.
منبع: فرهنگ

عنوان روشنایی

مطالعه مطالب روشنایی توسط شما باعث افتخار ماست. لطفاً با نظرهای ارزشمند خود ، ما رو در بارور کردن وب سایت روشنایی یاری کنید. با تشکرسید محمود رسولی

به سفارش مدیر روشنایی

امیر اسماعیلی: راهپیمایی 22 بهمن بزرگترین قدرت‌نمایی مردم‌سالاری جمهوری اسلامی در منطقه است

به گزارش روشنایی، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) در جمع …

3 دیدگاه

 1. one million phony deposit and charge card accounts in customers’ names without their permission over the period of many years. Two of the employees were referenced by name within an April 2017 report on the bank’s misconduct. The woman, who was described as being a black woman in their mid-30s which has a medium build, wasn’t given any money before she left the financial institution in a vehicle, according to the incident report. That’s according to Wells Fargo Securities’ head of equity strategy, Chris Harvey, who raised those concerns in a very Monday interview with CNBC Bitcoin prices, which soared up to $19,500 earlier this year, began slumping the week before Christmas striking lows just above $12,000 on Friday. wells fargo dealer services account login https://purelogin.com/ – wells fargo log in wells fargo go far rewards login The Fed’s board held its vote and announced the order shortly after 6 p. The stock has Buy” rating by Bank of America on Tuesday, July 25. The lawsuit says that Century – Link’s official cause of firing the plaintiff was that they had dropped too many customer calls. Potential for stock buybacks – The company’s strong capital adequacy position could mean it’s poised to come back additional capital to shareholders within the coming quarters. wells fargo car services login wells fargo bank login wells fargo account number login Sloan told the committee that the bank was a better bank today than it was a year ago. This is doubly true for banks ; in fact, they may be where we store our money. The Observer found the directors had paid $150,000 on lobbying as from the last 3 months of 2016. I figure we should probably close with a quote from Wells Fargo, which is from Mary Eshet, their spokeswoman. Wells Fargo reemplazará a tres miembros de su junta directiva en abril y a un cuarto a finales de 2018 en cumplimiento de las acciones adoptadas por la Fed, anunció el mismo organismo regulador. After the news in the now-infamous “fake accounts” scandal broke a little more than a year ago, Warren Buffett spoke favorably of the bank’s long-term prospects, also it appeared that Berkshire’s Wells Fargo stake would remain just under the key 10% regulatory threshold. The moves overseas have slowed considering that the Great Recession, when many industries ramped up efforts to hang on with their customers in the struggling economy, Harden said. People may also submit tips using the Crime Stoppers app or the Austin PD app, available on i – Phone and Android.

 2. Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would really
  make my blog stand out. Please let me know where you got
  your design. Thanks a lot

 3. یه اشغال عوضیه که شعور انسانی خودش رو هم زیر سوال برده این زن خودش رو بعنوان یه زن هم قبول نداره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code