صفحه اصلی / برجسته ترین اخبار / نفیس ترین قرآن جهان اسلام رونمایی شد/تصویر

نفیس ترین قرآن جهان اسلام رونمایی شد/تصویر

Roshanai.ir 21  (8)

به گزارش روشنایی،  روابط عمومی استانداری اصفهان روز سه شنبه اضافه کرد: کتابت نفیس ترین قرآن جهان با عنوان ‘گنج آسمانی’ به خط ثلث حدود هفت سال طول کشیده و با تائید آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی(از مراجع عظام تقلید)، نگارش و اعراب گذاری شده است.

کاغذ این قرآن دست ساز با استفاده از طلا، زرافشانی شده است.

در هر صفحه این کتاب، استاد مجید صادق زاده از شاگردان استاد محمود فرشچیان 176 تذهیب اختصاصی انجام داده است.

در پشت همه صفحات قرآن نیز اسماء الهی طراحی شده و جلد آن از جنس نقره و مُزین به یکهزار و 400 نگین برلیان و یاقوت کبود است.

رسول معتمدی مدیر پروژه، مهدی و مهرداد جان‎ فزا سرمایه‎گذار و مجید صادق ‌‏زاده مدیر تذهیب پروژه کتابت نفیس‎ترین قرآن جهان اسلام محسوب می شوند.

از اساتید خالق این اثر فاخر دینی می توان به استاد رضا قادران(قلمزنی)، استاد محمد علی ساعی(قلمزنی)، استاد صادق زاده(تذهیب) و استاد غلامرضا ماهرویی (خطاط) اشاره کرد.

هزینه تهیه و ارائه این اثر هنری که استاد فرشچیان آن را اثری نفیس و ماندگار توصیف کرده، بالغ بر شصت میلیارد ریال برآورد شده است.

استاندار اصفهان در مراسم رونمایی از این کتاب گرانبها گفت: اصفهان با قدمت پنج هزار سال بعنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، شهر جهانی صنایع دستی، شهر علم و دیانت و ذوق و هنر و شهر گنبدهای فیروزه ای و مناره های بلند اذان شناخته شده است.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه اصفهان بعنوان مهد قرآن کریم است، افزود: مردم خداجوی اصفهان حافظ قرآن کریم و هنرمندان این دیار نگارگر آیات قرآن کریم هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز در استان اصفهان یکهزارو 200 مرکز قرآنی مردمی در قالب موسسات قرآنی فعالیت می کنند، اظهار کرد: در این شهر 15 هزار قرآن آموز در حال حفظ و یادگیری قرآن و سه هزار نفر نیز حافظ کل قرآن هستند.

استاندار اصفهان افزود: رونمایی از این کتاب آسمانی توسط نگارگران و هنرمندان خوش ذوق دیار نصف جهان نشان دهنده اوج هنر، ذوق،طراوت و لطافت روح مردم اصفهان است.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت به وسعت 50 هزارمتر مربع در قالب چهار بازارچه و ‌قریب به 600 سالن و غرفه از دیروز(دوشنبه) در تهران برپا شد.دفاع پرس

به سفارش مدیر روشنایی

آیین غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

روشنایی: به گزارش روابط عمومی پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر و آبادان عصر امروز پنج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code