صفحه اصلی / فرق و ادیان / میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت پنجاه و چهار

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت پنجاه و چهار

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت پنجاه و چهار

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت پنجاه و چهار

نشست جداشدگان در ارومیه

 

آرش رضایی : منصور شما هجده سال در تشکیلات مجاهدین و قرارگاه اشرف بودید که پس از جدایی به ایران بازگشتید. هجده سال مدت زیادی است واقعا بعد از این همه سال چه احساسی نسبت به سازمان دارید؟

منصور تنهایی : من وقتی به ایران آمدم تا ماهها باور نداشتم که از جهنم مجاهدین رها شده و در کنار اعضای خانواده و مادرم هستم. شما می دانید که خارچ شدن از چنین تشکیلات جهنمی چقدر سخت است و اگر مسئولین سازمان از قصد شما با خبر می شدند چه فشاری را باید تحمل می کردی تا از تصمیمی که گرفتی منصرف شوی. واقعا باور نمی کردم از تشکیلات کنده شدم و به ایران آمدم هر چند که بالاخره بعد از آمدنم به ایران یکسری مشکلات مالی داشتم به دلیل بنیه ضعیف مالی خانواده ام و اگر کمک شما آرش جان و انجمن نبود و از وام و تسهیلات بانکی استفاده نمی کردم خب خیلی از مشکلاتم حل نمی شد ولی باید اعتراف کنم که مشکلات اینجا اصلا قابل مقایسه با مشکلاتی که در قرارگاه اشرف و مناسبات مجاهدین داشتم ، نیست.

قرارگاه اشرف

آرش رضایی : در رابطه با مسعود و مریم رجوی رهبران سازمان چه احساسی داری؟ بعد از هجده سال تجربه زنگی در قرارگاه اشرف و مناسبات مجاهدین؟

منصور تنهایی : ببین آرش جان من واژه ای نمی توانم برای آن همه زجری که در تشکیلات رجوی کشیدم را پیدا کنم واقعا سخت است. به اصطلاح از کدام نقطه وارد بشوم از اینکه عمر و سرمایه جوانی ما را رهبری سازمان به هدر داد؟ بعد از هجده سال چه چیزی سازمان به ما داد؟ نه پول و سرمایه ای داریم و نه مدرک تحصیلی و تحصیلاتی و نه انرژی و شوق جوانی ، واقعا حس می کنم سازمان مجاهدین همه زندگی ما را از ما دزدید. شما می توانید واژه ای برای این همه ظلمی که بر ما روا شد پیدا کنید؟ واقعا واژه ای نمی توانم پیدا کنم. هجده سال گرفتار هیتلر زمانه شدن یا فاشیست ها؟ شاید بهتر است بگویم صد رحمت به هیتلر. رجوی دست او را از پشت بسته بود.

آرش رضایی : چرا اینقدر بدبینی و ناراحت؟

منصور تنهایی : ببین هیتلر بالاخره درست است به دنیا ظلم کرد حداقل به نیروهای خودش یک ذره چی میگن …

آرش رضایی: ارفاق

منصور تنهایی : بله ارفاق قائل می شد ولی مسعود رجوی اساسا حتی به نیروهای خودش هم رحم نمی کند. چرا باید زنان را وادار کند که از همسرانشان جدا شوند یا مردان را تحت فشار قرار دهد که زنانشان را طلاق بدهند و به بهانه مبارزه ، کودکان خردسال را از پدران و مادرانشان جدا کرده و روانه کشورهای اروپایی کند تا بدون محبت پدر و مادر بزرگ شوند؟

تشکیلات رجوی

آرش رضایی : ناصر جان ، از وقتی که از سازمان جدا شدی و به ایران آمدی مدتی ست سپری شده ، اگر شما بخواهید گذشته را بازخوانی کنید چه حرفی برای گفتن دارید؟ محصول سیستم و مناسبات ساخته و پرداخته ی مجاهدین و تراوشات ذهن بیمار رهبری آن چه بوده است؟ شما چه جمعبندی دارید؟

ناصر سید بابایی : خب احساس تنفر دارم نسبت به تشکیلات رجوی و سران آن. هر چقدر خاطرات گذشته را مرور می کنم این که چند سال در تشکیلات رجوی بودم همانطور که بچه ها تعریف کردند تنفرم خیلی بیشتر می شود چون صداقتی در تشکیلات رجوی ندیدم اسلام انقلابی که از آن دم می زدند در مناسبات جایی نداشت. انسانیت مرده بود در مناسبات مجاهدین.

مسئولین سازمان به نظرم خوی حیوانی داشتند آنها بیرحم و حتی از حیوانات درنده هم سنگدل تر و درنده خوتر بودند. اگر بگویم مسئولین سازمان آن چه که من از آنها دیدم در طی این سالها از گرگ وحشی بدتر بودند شاید آنها که بیرون از تشکیلات هستند و فقط نام مجاهدین را شنیده اند باورشان نشود. آخر گرگ وقتی به گله گوسفندان می زند و حمله می کند گوسفند را که گرفت او را می کشد ولی سران مجاهدین و سازمان بدتر از گرگ عمل و رفتار می کردند بلایی که به سر نیروهای خود می آوردند از کشتن بدتر بود زندگی در تشکیلات و قرارگاه اشرف عین افتادن در جهنمی بود که در ذهن ما به تصویر کشیده شده است. منصور به مسئله تلخی اشاره کرد نابودی خانواده ها و طلاق های اجباری ستم کمی بر افراد اسیر در تشکیلات نیست اینکه بیش از ۲۰ سال نیازها و غرایز طبیعی نفرات را سرکوب کنند به نظرم وحشتناک است. این مرگ تدریجی نفرات نیست؟

ادامه دارد …

لینک مرتبط :

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=21953

میزگرد بررسی موارد نقض حقوق بشر در مناسبات درونی فرقه مجاهدین ، ارومیه ـ قسمت پنجاه و سه

http://www.nimnegah.org/farsi/?cat=15

میزگرد

انقلاب ایدئولوژیک


نوشته شده توسط master در چهارشنبه, ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲:۳۹ ب.ظSource:

به سفارش مدیر روشنایی

تصمیم ترامپ درباره«برجام»احتمالا جمعه اعلام می‎شود

عدم گنجاندن سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در برنامه روز پنجشنبه کاخ سفید، این فرض را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code