صفحه اصلی / فرق و ادیان / دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ قسمت نهم

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ قسمت نهم

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ قسمت نهم

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ، خاطرات قلعه اشرف

منصور تنهایی (عضو سابق ارتش آزادیبخش و مجاهدین خلق ـ ساکن تهران)

ارسال به سایت نیم نگاه

قسمت نهم

بعد از اتمام نشست و نوشتن گزارش تحقیر و بردگی خود و دیگران و ارائه آن به مسئولان فرقه ، نفرات محورها از جمله محور ما و اعضای ارتش آموزش تاکتیکهای نظامی (زرهی و تانک و سلاح های سنگین) به مدت یکسال و نیم زیر نظر افسران عراقی را گذراندیم که تا اوایل سال ۷۱ طول کشید. در نشست عید همان سال در قرارگاه اشرف ، رجوی در رابطه با آموزش افراد ارتش گفت: افسران عراقی از نحوه یادگیری و آموزش شما راضی هستند. در سال ۷۲ آموزش تکاوری را به صورت فشرده گذراندیم و همزمان عملیات مرزی شروع شد. فرمانده دسته من در محور شش جلال خرسند اهل رشت بود. عملیات مرزی بر علیه پاسگاههای مرزی ایران با هدایت و پشتیبانی افسران اطلاعاتی عراقی تا سال ۷۳ ادامه داشت. در خیلی از موارد مسئولین سازمان به علت عدم اعتماد به افراد یگان ها از شرکت دادن آنان در عملیات مرزی خودداری می کردند. در این سال یکی از فرماندهان محور به نام نسرین پارسیان در تصادف رانندگی کشته شد.

 در اواخر سال ۷۳ نیروها دوباره سازماندهی شدند و ۲۴ محور تبدیل به ۲۰ قرارگاه شد قرارگاههای ۱ تا ۱۸ به قرارگاه نظامی تبدیل شدند و قرارگاههای ۱۹و۲۰ به” س مالی” یا ستاد مالی مشهور بودند که در بغداد مستقر شدند و مقر آنها در آن شهر واقع شده بود. من به قرارگاه ۴ منتقل شدم که فرمانده آن پریچهر نیکوئیان و معاونش مهری علی قلی بود و  فرمانده دسته من اسماعیل شهبازی نام داشت.

خاطرات قلعه اشرف

 در سال ۷۴ سازمان یک عده از افراد بومی ساکن نواحی مرزی ایران را با فریب و تطمیع و با دادن مبلغ گزافی به قرارگاه اشرف منتقل نمود (که به PPS مشهور بودند) و بعد از آموزش ، آنان را برای جذب نیرو به داخل ایران می فرستاد تا برای سازمان نیرو جذب کنند که بعد از مدتی عدم کارائی آنان برای سران سازمان ثابت شد زیرا افراد مذکور علیرغم گرفتن پول زیاد از سازمان و هزینه های گزاف آن قادر نبودند افراد زیادی را به فرقه جذب کنند و در طول یکسال تعداد افراد جذب شده از هفت یا هشت نفر فراتر نرفت. و اگر قدری سران فرقه واقع بین بودند و درک درستی از جایگاه فرقه در نزد ملت ایران داشتند به خوبی مشخص بود که فرقه رجوی هیچگونه مشروعیتی در جامعه ایرانی ندارد.

 در سال ۷۴ عملیاتی موسوم به کمین طراحی و به اجرا در آمد که تا سال ۷۶ ادامه یافت و منجر به تلفات شدید نیروهای سازمان شد ولی رجوی با بی توجهی به شکست و عدم موفقیت این نوع عملیات برای توجیه گرفتن کمک مالی بیشتر از رژیم صدام حسین و اثبات دریوزگی تام و تمام به رژیم بعثی بی جهت و بدون در نظر گرفتن قواعد تاکتیک های نظامی و تلفات بیشمار افراد تشکیلاتی به ادامه عملیات اصرار می ورزید.

 در سال ۷۴ نشست عمومی موسوم به حوض در ساختمانی به نام بهارستان با صحنه گردانی مسعود آغاز شد. این ساختمان در مجتمع معروف به پایگاه طباطبائی واقع در میدان فردوسی بغداد قرار داشت و بیشتر مکان نشست اعضای شورای ملی مقاومت به حساب می آمد. نشست حوض سه ماه طول کشید و افراد ارتش صرفا در مدت فوق به ناچار می بایست در آن شرکت می کردند و تمام کارهای روزمره به خاطر آن تعطیل شده بود. در این نشست تعداد پنجاه نفر از افراد از جمله من ناتوانی خود را از رعایت بسیاری از موارد مطروحه و دیسپلین آهنین و استالینیستی ذکر شده در نشست حوض اعلام کرده و پیشنهاد دادیم تا ما را به عنوان رزمنده و نه مجاهد با ویژگیها و خصوصیات مورد انتظار سازمان قلمداد نمایند.

ادامه دارد …

تنظیم از آرش رضایی

لینک مرتبط :

http://www.nimnegah.org/farsi/?p=22452

دنیای تاریک و سیاه مجاهدین ـ قسمت هشتم

فرقه رجوی و عملیات انتحاری


نوشته شده توسط آرش رضایی در سه شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۴:۲۳ ب.ظSource:

به سفارش مدیر روشنایی

تصمیم ترامپ درباره«برجام»احتمالا جمعه اعلام می‎شود

عدم گنجاندن سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در برنامه روز پنجشنبه کاخ سفید، این فرض را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code