صفحه اصلی / نیروهای مسلح / ارتش جمهوری اسلامی ایران / امیر اسماعیلی: «باور 373» در آینده‌ نزدیک آزمایش می‌شود/ «اس 300» سامانه‌ای مهلک برای دشمن است.

امیر اسماعیلی: «باور 373» در آینده‌ نزدیک آزمایش می‌شود/ «اس 300» سامانه‌ای مهلک برای دشمن است.

به گزارش روشنایی به نقل از دفاع پرس، امیر سرتیپ «فرزاد اسماعیلی» فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در حاشیه آزمایش سامانه اس 300 با تاکید بر اینکه جواب رجزخوانی‌های دشمن را در میدان خواهیم داد، گفت: وقتی موشکی بتواند جسم کوچکی در آسمان آن هم ده‌ها هزارپایی زمین را رصد، رهگیری و منهدم کند ببینید با اسکادران دشمن چه خواهد کرد.

اسماعیلی با تاکید براینکه سامانه «اس 300» حق ایران بود و این حق را گرفتیم، افزود: «اس 300» از امروز در کنار سامانه‌های قدرتمند ایرانی مانند «مرصاد و تلاش» قرار گرفت تا آسمان ولایت لحظه به لحظه امن‌تر و مقدرتر شود.

وی گفت: از آنجا که احتمال دارد مشخصات این سامانه پدافندی دست کشورهای دیگر نیز بیفتد، متخصصان ایرانی این سامانه را بر اساس تهدیدها و نقشه‌های عملیاتی آزمایش کردند و هیچکس دیگری به چگونگی عملیاتی شدن این سامانه دسترسی نخواهد داشت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به تحرک پذیری بالای این سامانه اشاره کرد و افزود: «اس 300» سامانه‌ای مهلک برای دشمن است چرا که حتی ریز پرنده‌ها، موشک‌های بالستیک و موشک‌های کروز نیز نمی‌توانند از دست این سامانه فرار کنند.

امیر اسماعیلی با تاکید بر اینکه هم اکنون ایران «اس 300»های زیادی دارد، گفت: خبر مهم‌تر طراحی و ساخت اس 300 کاملا ایرانی با نام «باور 373» است که در آینده‌ای نزدیک تست آن را مردم عزیز ایران مشاهده خواهند کرد.

وی افزود: «اس 300» ایرانی کاملا بومی و فناوری آن چند گام جلوتر از «اس 300» روسی است.

در پایان آزمایش سامانه «اس 300» و عملیاتی شدن آن، رژه سامانه‌های مختلف پدافندی جمهوری اسلامی ایران از جمله «اس 200»، تلاش، مرصاد و ده‌ها سامانه پدافندی دیگر جلوه ویژه‌ای به رزمایش پدافندی دماوند داد.

به سفارش مدیر روشنایی

آیین غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

روشنایی: به گزارش روابط عمومی پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر و آبادان عصر امروز پنج …

یک دیدگاه

  1. Since the admin of this web site is working, no hesitation very quickly it will be renowned, due to its feature contents.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code