آخرین خبرها
صفحه اصلی / نیروهای مسلح / ارتش جمهوری اسلامی ایران / امیر اسماعیلی: «باور ۳۷۳» در آینده‌ نزدیک آزمایش می‌شود/ «اس ۳۰۰» سامانه‌ای مهلک برای دشمن است.

امیر اسماعیلی: «باور ۳۷۳» در آینده‌ نزدیک آزمایش می‌شود/ «اس ۳۰۰» سامانه‌ای مهلک برای دشمن است.

به گزارش روشنایی به نقل از دفاع پرس، امیر سرتیپ «فرزاد اسماعیلی» فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در حاشیه آزمایش سامانه اس ۳۰۰ با تاکید بر اینکه جواب رجزخوانی‌های دشمن را در میدان خواهیم داد، گفت: وقتی موشکی بتواند جسم کوچکی در آسمان آن هم ده‌ها هزارپایی زمین را رصد، رهگیری و منهدم کند ببینید با اسکادران دشمن چه خواهد کرد.

اسماعیلی با تاکید براینکه سامانه «اس ۳۰۰» حق ایران بود و این حق را گرفتیم، افزود: «اس ۳۰۰» از امروز در کنار سامانه‌های قدرتمند ایرانی مانند «مرصاد و تلاش» قرار گرفت تا آسمان ولایت لحظه به لحظه امن‌تر و مقدرتر شود.

وی گفت: از آنجا که احتمال دارد مشخصات این سامانه پدافندی دست کشورهای دیگر نیز بیفتد، متخصصان ایرانی این سامانه را بر اساس تهدیدها و نقشه‌های عملیاتی آزمایش کردند و هیچکس دیگری به چگونگی عملیاتی شدن این سامانه دسترسی نخواهد داشت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به تحرک پذیری بالای این سامانه اشاره کرد و افزود: «اس ۳۰۰» سامانه‌ای مهلک برای دشمن است چرا که حتی ریز پرنده‌ها، موشک‌های بالستیک و موشک‌های کروز نیز نمی‌توانند از دست این سامانه فرار کنند.

امیر اسماعیلی با تاکید بر اینکه هم اکنون ایران «اس ۳۰۰»های زیادی دارد، گفت: خبر مهم‌تر طراحی و ساخت اس ۳۰۰ کاملا ایرانی با نام «باور ۳۷۳» است که در آینده‌ای نزدیک تست آن را مردم عزیز ایران مشاهده خواهند کرد.

وی افزود: «اس ۳۰۰» ایرانی کاملا بومی و فناوری آن چند گام جلوتر از «اس ۳۰۰» روسی است.

در پایان آزمایش سامانه «اس ۳۰۰» و عملیاتی شدن آن، رژه سامانه‌های مختلف پدافندی جمهوری اسلامی ایران از جمله «اس ۲۰۰»، تلاش، مرصاد و ده‌ها سامانه پدافندی دیگر جلوه ویژه‌ای به رزمایش پدافندی دماوند داد.

به سفارش مدیر روشنایی

فرار رو به جلوی آمریکا در خلیج فارس

روشنایی: اواسط اسفند سال گذشته خبرگزاری رویترز گزارش داد که چند شناور سپاه پاسداران انقلاب …

یک دیدگاه

  1. Since the admin of this web site is working, no hesitation very quickly it will be renowned, due to its feature contents.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code